Román o růži

Název knihy: Román o růži (Hříšní lidé Království českého)
Autor: Vlastimil Vondruška
Nakladatelství: MOBA, Brno
Rok vydání: 2018, 3. vydání
ISBN: 978-80-243-8234-0

Obsah: Román o růži je spis, který sehraje roli ve vyšetřování závažného zločinu, čehož se ujímá Oldřich z Chlumu, královský prokurátor za dob Přemysla II. V ději se vyskytují převleky, moudrost, obyčejní lidé i zášť. Až v posledních řádcích se ale ukázala důležitost Románu o růži a jak pomohl k vyšetření zločinu a rozlousknutí jednotlivých pohnutek.

Ukázka: V. kapitola

Zranění se Oldřichovi z Chlumu hojilo mnohem rychleji, než doufal. Už druhý den po odjezdu panoše Oty a velitele Diviše vstal z lůžka a pomalu se procházel po své komnatě. Horečka byla pryč, i když se stále cítil zesláblý. Rána na rameni přestala krvácet, zavřela se a zůstala po ní jen zarudlá dlouhá jizva. Dokonce mohl celkem bez potíží hýbat rukou, i když opatrně.

Vlastní názor: Na Vondrušku jsem v knihovně narazila omylem, ale nadchl mě. A tato detektivní série chytla i tatínka, my s maminkou čteme ještě Přemyslovskou epopej, o které příště. Toto je tenčí a dá se to přečíst za den, a je to opravdu napínavé až do samotného konce. Jen jsem od paní knihovnice zjistila, že je dílů více a Oldřich v nich stárne, tak další už musím ve správném pořadí. Naštěstí jsou děje uzavřené a jen postava prokurátora se lehce vyvíjí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čtenářský deník a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Román o růži

  1. V ději Oldřichových dobrodružství je to sice díl 9., po Strážci boleslavského mystéria, ale dějově navazuje na třetí povídku z knihy Vražda v ambitu.

  2. Pingback: Dýka s hadem | Berry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.