(Ne)malé radosti #‎69

  1. Pracovní den, milá chvilka u Z., bubliny mě dnes dostaly svou veselostí a s nejmenšími třemi jsem oprášila dětskou plácanou, kterou jsem je naučila – prostá radost.
  2. Učící den, protáhnutí se odběhnutím v chumelenici (jů!).
  3. Ukončení semestru na PřF!, sníííh a hodně sněhu, knihovna, culení na poště na malou princeznu, meltové pitíčko, blaho, ach… Volno! (haha, čas na práci)
  4. Oběhnutí škol, knihovna.
  5. Ranní pozdrav (m)Lékárníkovi, první letošní grilovačka, vidění rodiny.
  6. Rozumbrada ve vlaku, slučák.
  7. Půlden v posteli pomohl více než dva paraleny.

Vlastně se docela v soudobé hudbě vyznám. Ale prakticky nikdy ji neposlouchám v originále, ale v coverových velmi různých verzích. A ony jiné nástroje, zpomalení, tomu dodá jiný nádech, procítění, a někdy se mi to i mnohem více líbí, nechá vyniknout podstatu slov.

Ta nová kategorie – asi jste pochopili, instantní pocit, chvilka, s kterou do radostí nevydržím. Sbírám je čím dál více. Kamarád mi nedávno vyčetl, dnes by motivační fotka nebyla? Je to pocit, který nastoluje blaho a mnoho myšlenek okolo, ale zároveň ho neumím uchopit. A je prostě krásné nechat si ho uvnitř. A někdy se pokusit předat. Chvíle zastavení. Jako v pátek – rozdělávání ohně na sněhu. Tedy, odhrnout sníh, najít suché větvičky, nalámat, prohlédnout březovou kůru s pomocí nožíku, zastavit se, pokleknout do sněhu, vyfouknout z plic dostatek vzduchu, nepropadnout se v ledu do řeky při vytahování vrbového proutí, poslouchat “jarní” zpěv ptáků, vůně ohně, kterou nasákla moje bunda i vlasy, které jsem si rozfoukáváním jisker tentokrát nepodpálila. Vzpomínky na spaní na sněhu, které sjednocovalo, zmrzlé boty, smích při bobování na pytlech, umaštěné prsty při jezení potmě opečené ryby, pozorování kouřících hlídačů nočním viděním a spánek pod plachtou v dešti…

2 komentáře u „(Ne)malé radosti #‎69

  1. Gratuluji k ukončení zkouškového na Přírodovědě 🙂 Obdivuju tě, že toho tolik zvládáš! Téda, zimní grilovačka? To muselo být fajn!:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.