B-AF LEK (3. semestr)

Druhý ročník už byl bez matematické průpravy, a tak byl prostor pro zajímavé věci.

PrF:BVV13Zk základy práva pro neprávníky – volitelný předmět, za který jsem velmi ráda. Připadala jsem si totiž jako na střední a chodila jsem si odpočinout od fyziky. Někteří přednášející měli sami problém pochopit, že nejsme právníci, ale většina s tím počítala a představovali nám problémy ze svého odvětví, které se nám hodí vědět (o pojištění, občanském právu, rodinném apod.). Před zkouškou jsem si prošla prezentace s poznámkami, přečetla doporučenou učebnici a kroužkovacím testem průměrnou známku získala. Předmět se mi moc líbil svou (většinou) praktičností.

PřF:Bi3030 Fyziologie živočichů – další ze série povinných předmětů, kde s fyziky nepočítali. K přednášce je dobře vypracované skriptum, často nám byla promítána doprovodná videa. Jen se nějak počítalo, že máme základy histologie a ještě dalších biologických věcí, které jsme prostě neměli. Ale zvládla jsem to.

PřF:Bi3030c Fyziologie živočichů – cvičení – moc dobrá věc. Náplň cvičení mě opravdu bavila, svého cvičícího jsem smířila s tím, že fyzikální veličiny prostě píšu zkratkou, když jsem fyzik, protokoly mi nedávaly zabrat. Podstatné pro mě bylo, že jsem je naučeně vypracovávala z týdne na týden a nenechala to na poslední chvíli. Tím jsem si i zopakovala to důležité. Test se mi sice nepovedl, ale dodatečným dozkoušením jsem to opravila.

PřF:FD010 Principy moderních optických zobrazovacích metod – volitelná věc, která se mi moc líbila. Chodili jsme tři, bylo to prohloubení optiky a přednášky mě opravdu zajímaly. Zápočet se skládal asi z 5 průřezových podstatných otázek.

PřF:F1520 Zajímavá fyzika – volitelná, ale opravdu (nejen názvem) zajímavá věc. Při kolokviu na nás byl sice pan profesor (právem) přísnější, když jsme ti fyzici, ale fyziku v kuchyni jsem představovala i kamarádům a byli nadšení.

PřF:F3100 Kmity, vlny, optika – problémem bylo, že se zde nevycházelo z HRW, tudíž styl výuky byl trochu jiný. Na zkoušku stačily důkladné poznámky z přednášek (klasický jev neexistujících učebnic a prezentací), ale příklady mi moc nešly. Po důkladných konzultacích a doučení se problémů se tedy napodruhé vydařilo.

PřF:F3240 Fyzikální praktikum 2 – měla jsem snad nejlepšího cvičícího. Za poctivé odevzdávání protokolů jsme vždy ráno dostali nějaké kokino, z návodů jsem věděla, co mám dělat a když ne, cvičící mi to ochotně dovysvětlil. Zkontroloval, že mám vše správně naměřeno a já měla radost, že mi to jde. Při zápočtu, který jsem získala už z kraje prosince, mi dokonce za odměnu ukázal sklep (kde bylo zajímavé fyzikální zázemí).

PřF:F4120 Teoretická mechanika – to je tak, když máte pocit, že všechno volitelné splnit musíte, abyste neměli problém u státnic. Já ale neměla dostatečný matematický aparát, jako teoretičtí fyzici, a tak, i když jsem získala zápočet ze cvičení, poctivě počítala, učila se a skripta uměla téměř nazpamět, na zkoušku to nestačilo, protože jsem nebyla schopná překonat hranici pochopení. Tím, že to bylo ale volitelné, jsem opakování předmětu zrušila. I tak pan profesor ocenil mou bojovnost až do posledního dechu.

PřF:F7790 Seminář z biofyziky a biofyzikální chemie – chodila jsem nasávat informace z oboru a poslouchat spolužáky doktorandy a magistry přednášet své práce, případně cizí výzkumníky. Zápočet je za účast, ale proč si neposlechnout věci z oboru, do kterého směřuji.

FSpS:p937 tělesná výchova – Nordic walking – musela jsem předmět plnit o zkouškovém, ale byla jsem za to v důsledku ráda. Pročistila jsem si tříhodinovou chůzí hlavu na učení a fyzicky mi to velmi prospívalo, poznala jsem nové trasy a celkově mě to velmi bavilo se učit nový sport.

4 komentáře u „B-AF LEK (3. semestr)

  1. K čemu vy máte fyziologii živočichů.. Normální, lidskou fyziologii jste neměli? Nám ji dali, sice jsme k ní neměli cviko (což mě doteď mrzí), ale přijde mi to praktičtější, pro nás, kdo jsme na oboru zaměřeném na lidi:D

    • To je právě ta nesmyslnost našeho oboru, jedna z mála nedomyšlených věcí. Máme tuny biologie, chemie, anatomie, ale u státnic jenom fyziku, které v důsledku máme malinko. A musíme se doučovat věci, které jsme vůbec neměli, ale vedlejší obory jo. Praktikum aspoň bylo fajn, protože většina se dělala na lidech, takže to byla napůl lidská (je to živočich) fyziologie, ale hráli jsme si i s žábou, bourcem apod.

  2. Zajímavá výučná sestava. Stejně jako Melly mi připadá, že lidská fyziologie by byla praktičtější. Ale kdoví, jestli ji nenechávají sólo pro zdravotní obory.

    • Právě že jo. A my jsme hybrid. Třeba tento semestr jsme měli v katalogu předmět, který nám v systému nešel zapsat, tak jsme byli na studijním a garantem a až potom se zjistilo, že LF to uzavřela, ale my to musíme mít, aby nás pustili ke státnicím, tak nám to v sytému měnili, protože se tam nedostaneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.