(Astro)fyzici mají ráj…

(astro)fyzici maji raj

Tak jsme se dvacet minut nemohli učit, abychom pozorovali zatmění Slunce. Přes co jste se dívali vy?

6 komentářů u „(Astro)fyzici mají ráj…

 1. Ahoj,

  ech, moc nevím, jak tohle začít. Řeknu to takto: strašně moc ti děkuju za vše. Za tvé komentáře, doporučení knih a písní, za tvé články a literární tvorbu.
  Omlouvám se, že jsem zmizela. Ale věz, že jsem nikdy na tebe nezapomněla.

  Děkuju,

  kdysi Maškaráda

  • Drahá,
   tvá návštěva mě potěšila, kdykoli jsem k mání na mejlu. Chybíš mi…
   Někdy zase přijď… Chybí mi tvé muhehe…

 2. Také jsme se dvacet minut nemohli učit (měli jsme nadto zrovinka fyziku). 🙂 Dívali jsme se přes všechno možné (a ochraňující), nejvíc mě ale uchvátil spolužák-vyhlášený fyzik, který do papíru udělal díry a pak se kochal tím, jak to hází stín – vykouslé Slunce. Mě by to vůbec nenapadlo (fyziku obdivuji a mám jí hrozně ráda, ale mnohem méně jí rozumím – bohužel, takže i kreativita v tomto se ode mě moc čekat nedá)…. Spolužák na mě vážně udělal dojem.
  Stejně jako Slunce. Byl to silný zážitek. 🙂

 3. Já jsem to tentokrát ignorovala a zatmění slunce si odpustila. Neměla jsem totiž propriety, nehodlala riskovat se slunečními brýlemi, ani s nějakým papírem. Nejlepší je na to prý svářečské sklo (stačí i kousek, úlomek), ale to též nemám,takže nic.
  Ale všimla jsem si, jak mírně potemnělo okolní světlo. Opravdu to má vliv.

 4. Avis: Astráci měli strašně moc vychytávek, viděla jsem fotky, a jedno z toho bylo pozorování přes stín přes škvíry mezi prsty 🙂 Prý difrakce 😀 Na nás pak udělalo dojem, krom pozorování a kochání, pozorování jiných, kteří pozorovali 😀 A teoretičtí něco zběsile počítali, což nás uchvátilo téměř nejvíce.

  Van Vendy: Přes svářecí sklo koukali údržbáři u nás. Obloha potemněla dost. Ale prý byli i tací, kteří o tom neměli ani ponětí.

  Pufflie: Děti povídaly, že všichni o přestávkách koukali 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.