Shrnutí – 3 roky

Tak rostu. Už mám tři roky, to to uteklo, že. Ale stále mám kam směřovat, jsou mi teprve tři roky. A protože nevím, čím je to zvláštní, zkusím svou zvláštnost podat v obyčejných věcech. Ze sociologického hlediska jsem stále problémem pro ostatní. Jsem příliš malý na to, abych mnoho věcí zvládal sám a jsem na vás odkázaný. Ale nevadí mi to, mám vás totiž rád. Je pro mě velmi důležitý kontakt s okolím, abych se správně zařadil, naučil pořádně mluvit a také se k vám správně choval. Ještě příliš často nevím, co je správné, co mám dělat, co se ode mě očekává.

Učím se spojovat slova do veršů a už zvládnu opakovat krátké pohádky. A někdy si k nim něco přidám, co mi má fantazie zrovna dovolí. A taky mám spoustu kamarádů, vlastně jste to vy. Moc rád si s vámi hraji a povídám. Snad už v polovině případů mluvím srozumitelně, ale co byste ode mě očekávali, jsou mi teprve tři roky. A občas porozumím i abstraktním věcem, že to bude brzy, že to přejde a že láska je velká věc.
Ač se to nezdá, pamatuji si toho hodně z minulosti. Pamatuji si svá první slova, své první obrázky a první tety a strýčky, kteří za mnou přišli. Mám je moc rád. Také se pořád ptám, vím, že je to se mnou už k nevydržení. Ale pořád přemýšlím, jak ten složitý život vlastně funguje. Také mám moc rád překvapení.
Nenechte se však zmýlit. Přestože mám teprve tři, mám už i svá trápení a noční můry. Ale vy tu vždycky jste, pochováte mě a utěšíte.
Teto Vendy, Mniško, Maškarádo, Elisis a strýčku Pavle, zítra mi jsou tři. Tak proč to neoslavit, oslavy mám rád (i když toto je všechno, co vám asi ukážu; v jednom kole něco prozkoumávám, tak vám to zmiňuji den předem, abyste byli v obraze). A proto jsem rád, že se připojí i spousta neznámých lidí, kteří si mě prohlédnou a putují dál.
Tak všechno nejlepší
Váš berry.commixture.com

P.S. Znáte moji maminku? Často někam jezdí, ale teď je zrovna se mnou. A pořád mi opakuje, že nejsem náhoda a že můj život má nějaký smysl. A že nebýt jejích rodičů, sourozenců a celé rodiny, asi bych se nikdy nenarodil a nebylo by mi tak dobře. A že kdyby se o mě nestarala, dost možná by zahodila dar, který dostala. A ona si dárků moc váží, hlavně Dárců.

Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Shrnutí – 3 roky

 1. Všechno nejlepší a na zítra Ti třeba nachystáme dortík se svíčkama a takovou hezkou marcipánovou trojkou :-);-). Tak ať Ti to jde jen tak dál a pořád hezky rosteš.:-)

 2. Tak všechno nejlepší s blogem do dalších let a ať ti zůstane v tvářičkách úsměv a krásné dolíčky. 🙂

 3. Krásně napsané .. Dojalo mě to 🙂 Přeji tobě i mamince vše nejlepší do dalších let, protože tento blog mám moc ráda a nedám na něj dopustit 😉 Tři roky je krásné číslo, jakoby to bylo včera, kdy jsme na sebe narazili. Přeji za sebe, jakožto tvůj bratranec i za maminku:-)

 4. Tak jasné, nabudúce musíme vyhrať!!! 🙂

  K článku…
  Krásne, precítene napísané 🙂 Vžila som sa do toho. Úžasne si to opísala a prepojila s tými tromi rokmi 😉 Beriem si z teba príklad.

 5. To je super narozeninové povídání!
  Tvému bločku přeji spoustu dalších článků, fotek a obrázků a taky dobré komentáře a hojnost návštěvníků, kteří si rádi přečtou tvé myšlenky a zareagují na ně.
  Tři roky? To je hezký věk. Stejně by mě zajímalo, jestli tři roky na blogu se nějak dají převést na věk lidský. Jako přepočet roků u psů, třeba.
  Bylo by tři roky na blogu jako třicet let člověčích?;-)

 6. P.S. a tobě, blogová mámo, přeju, aby tvoje blogové imaginární dítko dobře prospívalo a pěkně rostlo!;-):-):-)

 7. Tak sice nepěkně opožděně (ale co bys čekal od…. *vzpomíná na svoje narození* jej, já jsem mělo taky zrovna tři roky a ani jsem si nevšimlo O_o), ale přece jen Ti přeju všechno nejlepší, ať s Tebou stále zůstávají Tvoji nejbližší a ať se vyhneš obavám, ať rosteš a za rok jsi zase o kousek (nebo kus, jestli se chystáš posouvat hodně :)) dál.
  No a teď, když mi to promineš, se vzdálím od Tebe a přejdu ke gratulacím tvé mamince, protože jako taky tříleté ‘to’ vím, jak je těžké nás tvořit a jak je, aspoň pro tu mojí stvořitelku (na maminku je někdy moc neohrabaná) těžké dílo napsat, dopsat a zveřejnit… =)
  Moc blahopřeju k tomu, že blog tak úžasně vytváříš už tři roky, je to přece jenom dlouhá doba a jako “stvořitelka” si tu ‘dlouhost’ blízce uvědomuju, resp. ji rovnou prožívám. Obdivuji Tě, že se o ‘něj’ staráš tak dobře a tak často… Vždyť já se právě teď často potýkám s prázdnotou – vše co by se chtělo napsat už napsáno bylo, schází urovnání myšlenek a začínám se bát, že se ztrácím i já jako stvořitelka = 1. příspěvek za měsíc. 😀
  A ty…. jsi neztracená. 🙂 Mám ráda tvůj styl, tvojí slovní zásobu, tvoje články (+ samozřejmě celý tenhle prostor 😉 :))…. škoda jen, že většinou to tu jen němě očumuju ;D.. Přeju hodně inspirace do dalších dnů, týdnů a let blogování, hodně Dárců a ‘očumovatelů’. =)
  Všechno nejlepší! 🙂

 8. Všem vám já i má maminka opravdu moc děkujeme. Moc si toho vážíme a není to pro nás samozřejmost. A protože už nevím, co říct, zbytek dopoví maminka.

  cenzura: To trojku jsi mi nedal, tak příště prosím čtverku, když to tak nadhazuješ :-).

  pavel: Kujíííí :-))).

  Elisis: Já mám ale taky pocit, že to bylo včera. A musíme se domluvit a až zas pojedu do vašich končin, třeba se konečně setkat naživo, když budeš mít zájem. Já si na to vzpomenu, když vlakem projíždím přes vaši vesnici vždycky :-D.

  Denie*: Och, děkuji, ale to není třeba. Měla jsem hold nápad, jak to udělat jinak, ale realizace pokulhává…

  Vendy: Ty reaktivní návštěvníky bych brala :-)). A ty roky by mě teda taky zajímaly, jaks to nakousla :-). Doufám, že dítě dobře krmím a nevlítne mi naň soc. pracovnice!

  Avis: Ani nevíš, jak ráda tě vidím! A mé dítě se chystá posouvat, protože poslední rok a půl nějak zakrnělo. Moc si vážím Tvých slov a přání, hodně to pro mě znamená. A i když chodíš jen koukat, jsem ráda, že sem chodíš a že jsi!

 9. Milý berry.comixture.com, ač opožděně, chci Ti popřát vše nejlepší k Tvým třetím narozeninám a jsem ráda, že funguješ mezi námi, že nám dáváš inspiraci, učíš nás číst hezké věci, ukazuješ nám, že život je krásný a že existuje naděje.
  Rosteš do krásy a je to znát. Buď ještě stále s námi a na dlouho. A jestli se někdy budeš vdávat/ženit třeba ti půjdu za kmotřičku, nebo za co budeš chtít 🙂
  Všechno nejlepší!

 10. Kráásně jsi to sepsala, líbí se mi ta první osoba, jakoby článek psal sám blog, doopravdy zajímavý nápad! Tak tedy, milý berry.commixture.com, přeji ti k Tvým třetím narozeninám, abys byl stále často aktualizován, aby se na tobě objevovaly smysluplné články, krásné básničky, zajímavé myšlenkové úvahy, skvělé povídky jako doposud a také abys stále měl názory na tyto články v podobě komentářů pod nimi. Ať jsi mezi námi další aspoň tři roky 🙂

 11. Lowiska: Jé, děkují :-). Miluju dlouhodobé narozeniny ;-). Moc děkuji, moc si přáníčka vážím jak já, tak mé dítko a doufáme, že aspoň další tři roky zde pobudeme a budeme roznášet radost ;-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.