Fotky přímo z rádcáku

Pěkný večer ve spolek. Abych vysvětlila, proč sem budu dávat zimní fotky, když je venku skoro léto, začnu. Jdu si tak odpoledne na zahradu, že si vydloubnu sněženku a ladoňku do herbáře. Nejprve se na ně vytasím s foťákem, cvakám, blikám, polohuju, ostřím, měním s bleskem, bez lesku, makro… Zdá se mi, že se snad povedlo, vypnu fotoaparát a zabořím prsty do hlíny. Vyhrabu důlek, tahám za sněženku, ale nechci ji poničit. Přinesu si lopatku, vydloubnu obě inkriminované rostliny a vesele si je nesu i s fotoaparátem domů. Umyju kvítka, položím je na noviny, aby oschly a po vymytí hlíny z pod nehtů utíkám zapojit fotoaparát do notebooku. A co se nestane…

Najede se mi seznam fotek, jednu po druhé otvírám a jedna rozmazanější než druhá! Nejdřív jsem myslela, že budu křičet, ale pak mě zachvátila spíše vlna smutku. Já se tam s tím fotím a ono z toho nic není… Nejdříve mi to zaostří hlínu pod kytkou, potom sněženky v pozadí, dvůr v pozadí, celé je to trochu mázlé… Děs! Ani se mi nesmíte divit, že jsem postupně mačkala Del (delete) a pak náhle zjistila, že nic nezbylo.

Tak na zlost na to jaro, které ani nejde vyfotit, sem dávám tři plně zasněžené fotky!

fotky primo z radcaku3

Toto je strom, který sloužil jako pikola při naší odpočinkové schovce. Ani jsem k němu nedoběhla, preferovala jsem úkryt za roštím. Když jsem se tam běžela schovat, rozpíchala jsem si koleno o trny a dál se mi už ani běhat nechtělo, natož zpátky… Proto, když jsme s kamarádkou byly najité, kousek vedle u tohoto stromu jsme robily ve sněhu andílky ;-).

fotky primo z radcaku

Toto je mírný kopeček dolů, kdybyste to nepoznali. Po vyfocení jsem všechnu elektroniku svěřila do rukou kamaráda (který si pak ze mě tropil nejapné žerty, že ji prodal :-D) a se stejnou kamarádkou jsme válely sudy. Tady vznikla v již níže uvedeném článku hláška – “Mně se to nekutálí! Ono to nejede!” Hold, sněhu bylo moc, pořád sypalo a nějak se to nekutálelo :-(. Aspoň se ostatní zasmáli ;-).

fotky primo z radcaku2

A na poslední fotce je z výšky focený keř, který je detailně vyfocen a uveden v článku “Zima“. Je naproti kopečku, kde jsme válely osudové sudy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotím a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Fotky přímo z rádcáku

  1. Ta první fotka je opravdu parádní, tu poslední jsem poznala, to je ten mikrolesík zblízka, jak jsi fotila těsně u země?!!!:-)
    Těch zmařených fotek je mi líto, nejhorší je, že tomu dáš čas, věnuješ se focení, a hlavně těšíš se na fotky – a ono…:-(
    Snad to byla náhoda a příště bude líp!

    • Promiň, teď mi došlo, že jsem ti asi pořád neodpověděla… Jojo, ta poslední je mikrolesík ;-). V neděli jsem fotila další, tak uvidím v pc, co z toho je ;-).

  2. Tak to mě mrzí:-(určitě to byly skvělý fotky ;-)Seš hotová zahradnice:-P Však sranda musí být 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.