Tváří v tvář Way to go

Tváří v tvář na společné notě. Spolu s křesťanskými písničkáři. Jenže ten první, Jindřích Černohorský, dnes definitivně onemocněl. Na poslední chvíli, v jednu hodinu odpoledne, souhlasila chlapecká skupina Way to go, že zazpívá a podiskutuje jako náhrada.

Pro mě, jako členku organizačního týmu, byl den plný telefonátů a zpráv, jak to teda uděláme, náročný. Náročný tak moc, že jsem kluky ani nepřivítala, když měli generálku a při začátku večera dosedala nervózní, jestli jsme všechno stihli. A smutná, že je v sále málo lidí. Moderátoři ale atmosféru hned uvolnili. Přestože budou další večery s jedním písničkářem, tady jsme hned měli celou chlapeckou skupinu. A proč Way to go? Protože prostě souhlasíme, plyne to. Kluky „od sluchu“ znám jako pánskou část uskupení Only his, ale tady na mě při první písni působili uvolněným dojmem, který provázel celý večer. Jako bychom seděli v jednom velkém obýváku a prostřednictvím moderátorů si povídali. Vlastně tím stvrdili to, co o sobě na FB píšou – Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.

Mohli jsme slyšet další píseň, která je pro skupinu velmi důležitá. Účastní se soutěže, ve které postoupili do semifinále! I vy si ji můžete poslechnout – Vodiaci pes. O tom, že vztah slepeckého psa k pánovi je takový, jaký by mohl být nás a Pána Boha, který nás, slepé vede. Navíc, kluci chtějí udělat podzimní turné Vodiaci pes, jehož výtěžek půjde na slepecké psy. A tak můžete zahlasovat – nic vás to nestojí, pouze kliknout a na oplátku vám přijde e-mail s potvrzením a zařazením do slosování o ceny. Už jen týden! Díky vašim hlasům, když jich bude dost, budou moci kluci nahrát svoje písničky, které je zatím možné slyšet jen na koncertech či festivalech, aby byly dostupné.

Po pár více či méně intimních otázkách, díky kterým jsme kluky ještě lépe poznali, tu byl už najednou konec. Čekala nás poslední píseň – se kterou šli pánové doslova s kůží na trh, protože je pro ně nová. Ihned si ale získali celé publikum, a mě přesmyčkou „pocit nemoci pomoci“. Nebyl to ale úplný konec – měli jsme možnost se přesunout do místnosti plné jídla a pití, kde jsme mohli povídat s dalšími návštěvníky, přemýšlet, co je naší notou, zda nám netáhne na poslední sloku a kdo je naším dirigentem. Hlavně jsme si mohli neformálně popovídat se členy kapely, a třeba se i s nimi vyfotit.

Když byste chtěli o české skupině, která zpívá někdy i slovensky, zjistit více, můžete na jejich FB. Já před kluky smekám, že dokázali tak narychlo zareagovat, organizátorům vytáhnout trn z paty a udělali si čas. Navíc zpívali a hráli svou tvorbu a jejich texty nejsou láska-páska.

A zvu vás na další večer, tentokrát s Evou Henychovou, a to 20. 4. 2016.

tvari v tvar way to go

Sice jen tři z 5 (4 dnes vystupujících), o to hezčí, i když mázlá, fotečka – Tomo (klavír, harmonika, slovenské texty), Jožka (kytara, baskytara, zpěv) a Pavel (bicí).

Příspěvek byl publikován v rubrice Články jinaké a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Tváří v tvář Way to go

 1. Ahoj, za kapelu Way to go (Pavel)
  Jsme rádi že jsme mohli být součástí akce “Tváří v Tvář”
  Je nám líto že nemohl přijet JIndra Černohorský, těší nás, že jsme takhle mohli posloužit a trávit čas s lidmi, kteří přišli.
  Budeme rádi za jakýkoliv hlas či podporu v soutěži gospel talent. Díky!
  HLASUJ ZDE ↓↓↓
  http://gospeltalent.sk/skladba/vodiaci-pes

 2. Pingback: (Ne)malé radosti ‪#‎26 | Berry

 3. Pingback: (Ne)malé radosti 34 | Berry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.