Shrnutí – 7 let

Je to tak. Můj diář, hlásící důležité věci, včetně narozenin mých blízkých, hlásí i mých pozoruhodných 7 let v blogovém světě.

Poslední roky jsem se snažila vymýšlet úžasné věci s myšlenkou k tomuto výročí. Ale dneska jsem prostě jen unavená po zkoušce a je mi pěkně. Často blogeři, kteří začali velmi brzy, jako já s čerstvou občankou, zakládají nové blogy odpovídající jejich vyspělejšímu já. Mně se ale nechce. Ušla jsem kus cesty, který se mi nechce ze života odpárat. Když zabrousím do archívu a svých začátků, divím se, co ze mě vypadlo. A sem tam se najde výborný skvost. Ale sem tam je to práce hodná dítěte. A i když bych některé věci přepsala úplně jinak, nechám to tak.

Celkově zvažuji, jak svou tvorbu zaměřovat. A asi čím dál více tíhnu k zamyšlením a vzkazkám z toho, co se právě děje – viz poslední Nákup nebo Solidarita. Na druhou stranu, můj život je téměř nudný. Pro druhé. Já si ho užívám. A tak možná bude více článků, které jsou zatím jen v mé hlavě, popisující bez okolků nervy s vařením pro 18 dětí, nepovedené dny v laboratoři nebo mé procházky lesem.

7 je číslo plnosti. A dosti symbolické v mém životě, co se týče mého narození či jména. Sedmička byla i má oblíbená píseň. A je to symbol požehnání.

A tak vám chci předat ten pocit, který dnes mám. Požehnání, radost z bytí. A díky za to, že tu mám pár přátel, kteří mi dávají jiný pohled na svět, který mohu konfrontovat s těmi skutečnými přáteli, které mohu potkávat na živo.

(s)Mějte se. A zpívejte, jako my s dětmi. Nebo jen křičte radostí v lesích.

shrnuti-7let

Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Shrnutí – 7 let

 1. Gratuluji k výročí!:) Já jednou přešla z jednoho blogu na jiný, ale už to taky nehodlám měnit. Sice tam je pár (možná docela dost, ale nemám na to vše pročítat :D) blbinek, ale zas – já taková byla. A někdy je fajn si uvědomit, jak jsem se změnila.
  Podle mě nemáš vůbec nudný život, ale co je hlavní – z tvých článků vyzařuje radost a štěstí, jak každý okamžik umíš opravdově prožít.

 2. Sedmička je šťastný číslo, tak ať se daří dál!
  Líbí se mi tvoje malé radosti a musím říct, že ten článek o nákupu byl fakt jeden z nejhezčích, a zároveň nejlepších, co jsem u tebe četla.
  Možná bys mohla zkusit jím tímto směrem. Vzít střípek všedního dne a napsat o něm. Včetně toho, co tě napadne…
  Přeji moc, ať tě blogování nepřestane bavit, a přeji věrné čtenáře a návštěvníky.
  Šťastnou sedmu! 🙂

 3. Melly: Děkuji! A naprosto souhlasím. Myslím, že se to učím. A vyhovuje mi takový stav bytí 😉

  Van Vendy: Děkuji! Mám v hlavě nachystaný další, jen jsem zatím neměla čas ho sepsat, tak jsem zvědavá na reakce 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.