Velikonoční příběh

Název knihy: Velikonoční příběh (The Desire of Ages)
Autor: Ellen Gould White
Nakladatelství: Advent-Orion, Praha
Rok vydání: 2016, 1. vydání
ISBN: 978-80-7172-082-9, 106 stran

Obsah: Převyprávěný příběh Velikonoc dle biblických textů (s odkazy na ně) s pár vysvětlivkami navíc příběhovou formou. Od Getsemanské zahrady po nanebevstoupení.

Ukázka: Ukřižování

Ze soudní síně provázel Ježíše na Golgotu obrovský zástup. Zpráva o jeho odsouzení se rozšířila po celém Jeruzalémě a lidé všech vrstev spěchali na místo ukřižování. Kněží a přední muži slíbili, že když jim bude Ježíš vydán, nebudou pronásledovat jeho následovníky. Učedníci a věřící z města i okolí se tedy přidali k zástupu, který šel za Ježíšem.

Když Ježíš prošel branou Pilátova nádvoří, vložili mu na zbitá krvácející bedra kříž, který byl původně připraven pro Barabáše. Spolu s Ježíšem měli být popraveni u dva Barabášovi společníci. I na ně byl vložen kříž.

Vlastní názor: Jak jsem již zmiňovala, knihu jsem dostala a pohroužila se do Velikonoční meditace v kontextu. Nepřijde mi vůbec marné se podívat na kontext svátků, které slavme všichni, jen jinou formou.

View this post on Instagram

9/20 #berrynctenarak Moje první Velikonoce doma bez služby dětem, práce či jiných povinností (učení se nepočítá). Uvědomovala jsem si, jak jsem vyšťavená a už mi ani nezáří oči, což je při nošení roušky a omezeném úsměvu velmi důležité. Zastavení od mé milované @kimimonka ve schránce rozhodlo o jinačím dnešku. Četba s meditací (to je tak, když znáte konec), poslechy chval a kázání, četba krátkých zamyšlení proloženo prací v domácnosti s půstem od technologií a modlitbou. Hledáním pokory, lásky, ktera v tom Velikonočním příběhu je protkaná nadějí. Modlitba za sebe, abych zase měla ten vnitřní zápal lásky pro druhé, který ve mně uhasili lidé poukazující na mou složitost. Prosby za kamarády zdravotníky, kteří jsou v tak nepředstavitelně těžké situaci. Výkřiky, kde jsi Bože v tom binci, co se na zemětváři děje a proč nemůžeš přidat moudrosti jejím vládnoucím představitelům. Je tu, stále, vždyť lásku dokázal tou obětí. Jen potřebuji ticho, abych se nadechla a vnímala. Tak to ticho jsem dnes hledala, i když bylo tolik možností online, byl čas hledat offline na stranách prastarého příběhu milosti. #ellengouldwhite #velikonocnipribeh #dumaciokenkoberry

A post shared by Berry (@berrys_pleasure) on

A pak jsem našla ještě jedno ztišení, které jsem zatím nedoposlouchala:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.