Jáchym a Desatero

Název knihy: Jáchym a Desatero (Justus und die 10 Gebote)
Autor: Endres Brigitte
Nakladatelství: Paulínky, Praha
Rok vydání: 2019, 1. vydání (překlad z němčiny Josefína Nedbalová)
ISBN: 978-80-7450-325-2, 128 stran

Obsah: Jáchym staví s dědečkem letadélko a snaží se naučit na přezkoušení z náboženství 10 přikázání. S dědečkem však zjišťuje, jak moc je Desatero provázáno s každodenním životem. Denně zažije několik situací, na kterých si s dědečkem dané přikázání vysvětlí. Některé už pak vnímá sám, u jiných se dohaduje.

Ukázka:

https://www.instagram.com/p/Bz3pvqtIpuz/

Vlastní názor: Knihu jsem tentokrát nečetla, ale poslouchala každé ráno a večer na táboře z úst našeho pastora, který danou kapitolu okomentoval. Vadou na kráse je, že kniha není dle Biblického desatera (10 je rozděleno na dvě a dvojka vynechána), ale i to jsme s dětmi řešili. Krátký komentář, vysvětlení, zda s tím souhlasíme nebo něco vnímáme maličko odlišně. Každopádně jsem nadšená, najednou Desatero vnímám opravdu provázanější v každodenním životě a že by se mělo více odrážet, než se děje.

Poslední kapitola, která je dodatkem a shrnutím, nám padla před slibem. Pastor říkal, že je škoda, že máme tolik křesťanů, ale opravdové nepotkáváme. Že je důležité nemít Desatero na papíře, ale jako obtisk našich životů. A reakce jednoho z mladších chlapců na slib tří kamarádů tuto myšlenku jen podpořila. Asi tolik k našemu táboru.

View this post on Instagram

"Jaktože nespíš?" "Píšu si řeč." "Jakou řeč?", ptám se a zvědavě lezu do stanu, že tomu ponocování zatrhnu tipec. "K tomu slibu. Mám to dobře Berry?" … příští rok chci skládat slib. Přicházím a zapaluji oheň ve jménu víry, aby všichni lidé věřili v Pána Boha… Koukám a pokorně mlčím, že si v 8 letech zvolil zrovna tuto ze 3 vět jeho starších kamarádů. Zvedne ke mně oči. "A teď se říká, proč ten slib skládám?". "Ano," pravím tiše, vytahuji mobil a ukládám tento nejsilnější moment do fotografické paměti. Tento tábor jsem vyloženě padala na hubu. Díky tomuto momentu to ale stálo za to. Díky, R., žes mi připomněl, proč už jednu dekádu ochotně snáším vyčerpání a že mi to za to stojí. Za vás. #dojatavedouci #auntieberry @klub_pathfinder

A post shared by Berry (@berrys_pleasure) on

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.