Strážce boleslavského mystéria

Název knihy: Strážce boleslavského mystéria (Hříšní lidé Království českého)
Autor: Vlastimil Vondruška
Nakladatelství: MOBA, Brno
Rok vydání: 2007, 1. vydání
ISBN: 978-80-243-2674-0, 269 stran

Obsah: Otu vyhledá jeho přítel s prosbou o pomoc, protože jeho milé vyvraždili celý dvorec. Oldřich s tím nechce mít nic společného, ale když mu i král řekne, ať to nechá být, je to pro něj přesně opačným pokynem. Najednou objevuje tajemství několika skrytých dvorců se stejnými krycími historkami, aby jen ti, kteří jsou obeznámeni s tajemstvím věděli, kde je pravý přemyslovský potomek ukrytý. Spravedlnost opět zavládne.

Ukázka: 1. kapitola

Vladyka Burjan z Tajné přejel návrší a oddechl si. Uviděl dvorec obehnaný dřevěnou palisádou. Vrata byla otevřená  z komína patrového obytného stavení stoupala k obloze mírumilovná stužka dýmu. Přes dvůr běžela děvečka a v ruce nesla z chléva vědro mléka do kuchyně. Na poli vedle cesty starý Kuneš se ženou nakládali na žebřiňák poslední snopy ječmene, Když zahlédli svého pána, nechali práce, křesťansky ho pozdravili a uklonili se.

Vlastní názor: Tato kniha je zvláštní tím, že je inspirovaná nejnovějšími výzkumy ohledně smrti Boleslava a jak by to mohlo být s původem Přemyslovců – která krev je ta nejčistší a že kroniky už úplně neodpovídají kostním nálezům. Děj zapojuje lékárnici Vojtku z předchozí knihy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čtenářský deník a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Strážce boleslavského mystéria

  1. Pingback: APAGE SATANAS! | Berry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.