Dívka, která kopla do vosího hnízda (Milénium 3)

Název knihy: Dívka, která kopla do vosího hnízda (Milénium 3)
Autor: Stieg Larsson (překlad Azita Haidarová)
Nakladatelství: Host, Brno
Rok vydání: 2010, 1. vydání

Obsah: Sice se děj odehrává v období půl roku, ale většina knihy je o období tří měsíců. Lisbeth je v nemocnici, připravuje se na soudní proces a my máme možnost sledovat postupné vyšetřování. To dělá na vlastní pěst Milénium v čele s Mikaelem, zapojí se Milton Security, ale i policie. Sledujeme nechutné praktiky ututlání státních tajemství za cenu zničení jedince. Všichni však dojdou svému konci. V některých pasážích mě film lákal fakt hodně, jak to tvůrci mohli zpracovat. Úplně jsem to viděla 🙂

(Každá část je uvedena historickou vsuvkou o ženách bojovnicích. Má to své důležité místo.)

Ukázka: Kapitola 7 (Pondělí 11.dubna až úterý 12.dubna)

V pondělí večer ve tři čtvrtě na šest zaklapl Mikael Blomkvist ve svém bytě na Bellmanově ulici iBook a zvedl se od kuchyňského stolu. Oblékl si bundu a pěšky se vydal ke Stavidlu do sídla Milton Security. Vyjel výtahem do recepce ve třetím patře, kde byl okamžitě odeslán do zasedací místnosti. Dorazil přesně o šesté a byl posledním z příchozích.

Vlastní názor: Na třetí závěrečný díl jsem se těšila již ohromně. Hltala jsem ho (už jsem si také říkala, že mě tlačí čas, neb potřebuji začít číst školní literaturu, ale chci si dopřát na dlouho poslední radost). Byl pro mě nejzajímavější a nejnapínavější, protože byl “sucharský”, ale přesto zde zapadla všechna kolečka. Už jsem poznala charaktery postav, čekala jejich reakce. A strašně se mi líbí konec, kde i Lisbeth dospěje. Nebo se o to pokusí. Příjemné čtení. Už dlouho jsem nepřehltala tři knížky, a ještě tak tlusté, v tak krátké době. Bylo to jako droga. Ale líbilo se mi, že to dalo smysl. A žádné deus ex machina, ale postupný vývoj, který čtenář mohl sledovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čtenářský deník a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Dívka, která kopla do vosího hnízda (Milénium 3)

  1. Inak vieš, že existuje ešte nejaké voľné pokračovanie? Juj, len si neviem spomenúť na názov, ale minulé Vianoce som to kupovala švagrinej a bola nadšená aj napriek faktu, že to písal iný autor.

    • Ne! Teď jsem zagooglila, Dívka v pavoučí síti? To jsem neměla vědět, když se musím učit. Dávám si zákaz do knihovny, ach ach. Po zimním zkouškovém si to vytyčím jako odměnu = musím se hodně snažit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.