Proč muži milují potvory (a hodným holkám zůstanou oči pro pláč)

Název knihy: Proč muži milují potvory (a hodným holkám zůstanou oči pro pláč)
Autor: Sherry Argovová
Nakladatelství: MOTTO, Praha
Rok vydání: 2011, 2. vydání dotisk

Obsah: Autorka prvně, aby nedošlo k mýlce, vysvětluje rozdíl mezi „potvorou“ a „hodnou holkou“ – jako pojmy, které bude v celé knize používat. Hodná holka je totiž naivní, příliš snaživá, a když se jí něco nezdá, buď to nechá být, nebo pláče. Potvora je naopak stále sama sebou, silnou osobností, než by se nechala ponižovat, tak raději udělá první krok k samostatnosti. Pozor – potvora není zlatokopka, naopak v jednom z příkladů je to „hodná holka“ A následují hromady různých situací mužů i žen, kdy na příbězích lidí, se kterými autorka mluvila, ukazuje rozdíly. Ukazuje, jak je důležité vážit si sama sebe, mít svou vlastní čest a sebeúctu, dodržování jednou nastavených pravidel apod.

Ukázka: 6 – S rýpáním je amen (Co si počít, když vás partner bere jako samozřejmost a rýpání ani otravování nefunguje)

Podaří-li se muži dospět do stadia, kdy ženu vnímá jako jistou, pak sklouzl k lásce, již kdysi věnoval matce, babičce či jakékoli ženě, která ho vychovala. Z partnerky se stává ona hodná, dobrá pečující bytost. Jednoduše řečeno. Klidně si na něj křičte, s ním to nehne. On ví, kde vás najde. „Ať se třeba zblázní, ale já vím, že mě má ráda, takže si můžu dělat, co chci.“ Tak tohle snad ne, co myslíte?

Muži sami vědí, že to takhle není v pořádku, ovšem tak nějak se nechají vést nutkáním zjistit, jak až daleko můžou zajít. Jeden muž mi řekl: „Mužští dělají to, co jim dovolíte dělat.“ Tím samozřejmě nechci ani v nejmenším naznačovat, že kolem nás nechodí skvělí chlapi. Ti však nepřijímají to, co si nezasloužili. Nepreferují jednostranné vztahy. A takovíhle muži zase bývají vábeni potvorami, protože z nich na dálku vyzařuje varování, že po sobě nenechají šlapat.

Vlastní názor: Dvě důležitá upozornění předem. Knihu je třeba brát s humorem a nadhledem. Ano, některé myšlenky stojí za zvážení (hodně z nich), ale asi je hloupost ji brát jako přesný návod na vztahový život. Druhé – proč jsem knihu vůbec začala číst. Na mém oboru to jsou samí kluci. A protože si chci aspoň trochu připadat zase jako holka, má jediná spolužačka mi doporučila povinné holčičí čtení, když už nejsem ani na ty nákupy (ani ona ne) a jiné fakt holčičí věci.

Prvně jsem začala číst s jakýmsi despektem, který ve mně vyvolal název knihy, ale byla jsem naťuknutá myšlenkami od kamarádky spolužačky, které slíbila a některé naznačila, že tam najdu. Proto jsem byla trpělivá, až jsem je našla. Nezklamalo. Ty hlavní a důležité myšlenky jsou opravdu o tom, že žena není rohožka, ale ani by neměla mít přehnané sebevědomí. Prostě to zdravé. To jsem se učila i v KomTru – být při projevu zdravě sebevědomá a věřit si. Asi na tom vážně něco bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čtenářský deník a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Proč muži milují potvory (a hodným holkám zůstanou oči pro pláč)

  1. Myslím, že jsem o nějaké takové knížce už slyšela. Příliš by mě to ale nelákalo (chápu tvůj despekt:D). Cítila ses při čtení víc jako holka?:)

  2. Melly: Má to prý i druhý díl. Asi se na něj nechystám. Chvílemi ano! Líbilo se mi to uvědomování, že nejsem rohožka. Na to byla dobrá.

    Paralela: 😀 Napiš jí reklamaci 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.