Helan – potřetí

Když jsme organizovaly s Pa. večery Tváří v tvář na společné notě, na posledním večeru nám náš studentský kazatel poděkoval krásnou kytičkou a dárečkem. A když jsem ho rozbalila, čekala mě žabičková perkuse a… virgl… voucher na koncert Pavla Helana. No, byly jsme s Pa. naprosto odvařené a nadšené. Na obědě u nás byla v den D Švagrová, a protože jsme měly ke stolečku s Lienočkou ještě jedno místo, vzaly jsme ji s sebou.

Příchod byl zábavný – vyřizovaly jsme ztracený nalezený mobil kamaráda (na který jsme se mu nafotily) a tak. A pak jsme přišly – do poloprázdného klubu. Naším příchodem jsme totiž zvedly obsazenost dvojnásobně. S námi a s Pavlem tam bylo 10 lidí. Smutné. I on byl smutný. Manažerce bylo řečeno, že bude 40 lidí, tolik se zarezervovalo lístků. Ale lidi to nechali propadnout. Ale usmál se a začal hrát. S holkama jsme cucaly rybízovou limču a bylo nám blaze. Smály jsme se, zpívaly a užívaly.

Helan potreti 5Helan potreti 4

Než to začalo, říká, holky, já pak přijdu, nebojte. A když byla pauza, tak si k nám přisunul židličku, zalíbila se mu naše rybízovka a cucal limču s náma. On teda není holka, tak si vyndal brčko :-). A povídaly jsme, že si nás pamatuje, že si pamatuje, že mi podepsal to CD Dcerunce jediné, že se mu líbilo u nás v INRI, že je fajn, že tam jsme a radujeme se s ním. Také jsme povídali o tom, že se Lienočka s naším studentským kazatelem stěhují a že je super, že se u nás v církvi může ženit. A že na to možná složí písničku. A když jsme ho skoro přemluvily, že bychom šli do Lužánek si zazpívat, krachlo to, protože neměl s sebou ukulele.

Pokračovala druhá půlka. Bylo to prostě super. Pavel povídal o vzniku jednotlivých písní, perfektně napodobuje styly, ukázal nám několik kytarových triků, zahrál začátek Vltavy nebo naučil tradičně zazpívat pěnkavu a bonusem, jak zahrát na kytaru kvok slepice (to dáte prst na 11. pražec a tu strunu nedomáčknete a už to je, když to zahrajete rychle). A zahrál mé dvě nové oblíbené. Pak jsem mu „vyčinila“, že nezahrál tu novou na dulcimór, který neměl, a Pa. se Švagrovou, že tam měl položené to pití a to se nedělá, co kdyby ho shodil! Tak holkám slíbil, že si koupí stojánek na mikrofon.

Tak jsme si vytleskali dva přídavky. A už byl konec a balil. No, ale stálo tam krásné bílé křídlo. A tak se šla Švagrová zeptat majitelů klubu, jestli si na něj může zahrát, a že jo. Tak Pavel balil a my mu se Švagrovou zpívaly Vzácnou milost, Mým andělům, Svatý… Pak už měl dobaleno, tak jsme ho šly vyprovodit, on Švagrovou pochválil, že krásně hraje, Pa. puntíkaté šaty a my ještě z něj lanařily (hlavně Lienočka), jak že funguje ten vokalizér. Po vysvětlení jsme si s ním ještě fotily selfie (bez Pavla jsme ho nafotily do kamarádova mobilu, když ho ztrácí) a když jsme viděly ponálepkovanou kytaru, přišlo nám líto, že Lienočka u sebe nenosí nálepky INRI. Načež Pavel říká, že se pro ni někdy cestou staví. Nebo, že by vlastně Lienočku mohl zavézt domů a tam si nálepku vyzvednout. A Lienočka mě poprosila, ať jedeme spolu. Tak jsme jeli pro nálepku.

A když čekáme, než ji Lienočka donese z toho vysokého patra, kde bydlí, Pavel říká, no a dál jedeme kam? Né, já dojdu pěšky. No kde bydlíš? Povídám adresu. No to je kousek, to tě hodím, to mám cestou. Nalepili jsme nálepku, vyfotili, loučili se. A mě Pavel dovezl domů. Gentleman, z něj by si měli kamarádi z INRI vzít příklad, oni mě nedoprovází domů tak pozdě večer.

Helan potreti 7

Tak dobrou noc, a zítra dobře dojeď na Slovensko, ať se ti daří.

Dobrou noc, a přijďte zas s holkama!

Já mám nejdelší ruku, tak to vyfotím!

Helanpotreti3Helanpotreti2Helanpotreti1

Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Helan – potřetí

  1. Děkuji za pěkné počteníčko, mám radost, že jste měly radost a strávili krásný večer spolu 🙂

  2. Tak jo, asi dvakrát jsem se v tom článku lehce ztratila a nevěděla, co chceš nějakou větou říct:D Asi už hloupnu. Každopádně z toho číší obrovské nadšení a radost, což je super, že prožíváš..:)

  3. Pingback: (Ne)malé radosti ‪#‎32 | Berry

  4. KamKam: Já děkuji, že se líbilo a za návštěvu!

    Melly: Reklamuj! Já jsem teď totální mimóza, pokud se mě nezeptáš na fentometry, rentgen apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.