Hudba – netradiční

Strašně moc (oxymorón, že?) se mi líbí, když hudebníci umí vzít kus a udělat z něj něco jiného, co mě zaujme. A tak chci udělat pro sebe i vás klikací přehled, když budete hledat něco zvláštního.

Výbornou studnicí netradičních kusů je paralela. Díky ní jsem objevila Postmodern Jukebox, který je unikátní sám o sobě. Vzít novou píseň a předělat ji do stylu minulých let, kdy hudba měla více vyhrávek, je umění. Když poslouchám moc kousků po sobě, už mě to tolik nenadchne. Pro mě největší zlato má v krku Haley Reinhart, která se vyloženě mazlí s hudbou, což je pro mě zážitkem. A druhým, který mě velmi zaujal, je Puddles Pity, který tomu dodá jakýsi mimořádný šmrnc. Rozhodně projekt, který stojí za proklikání. Jak sami jednou napsali – zpěváci moc nejsou nadšení z coverů, pokud není od PJ!

Když jsme u těch coverů – Walk of the Earth je má dokonalé. Použít obrovskou kytaru pro jednoho, klasickou pro pět, házet ukulelem, metronom z hodin, třískat talíři a nebo se zklidnit. A taky používají nástroje, které jménem ani neznám. Moc mě baví. Nebo posilují a používají trojhlasy, které mě fascinují. Proklikat!

Je libo traktor, vesnici, banjo a ACDC? Nebo třeba automechanický Tyler Ward.

Zklidnění nabízí jakýkoliv kompilát s názvem folk, chill a indie. Nebo jiné.

Luna Grand a Uncle Jed je téměř to samé. Je to jedna rodinná skupina, která názvy odděluje svoje a převzaté věci. A jsou šikovní.

O Pokáči jsem se zmiňovala. Vzpomínka na netradiční Vánoční. Klus mě dřív bavil víc. Ale tento nový kousek mi sedl. Samotnou kapitolou je Helan. Hraní, nápady, baví s vesnickým zvonem. Sima Martausová má pro mě zajímavé, i když slovenské, texty.

Adele je netradiční svým hlasem. Ale cokoliv s orchestrem mě hypnotizuje. Orchestr, to je fakt moje. Tak třeba Miro Žbirka. Nebo Hooverphonic. Nebo soundtrack ke Sněhurce. Ale perlou je obrovský sbor v Americe a jejich Afrika. Pokud se bojíte bouřek, neklikat.

Beznástrojoví The Real Group jsou už v jiném složení, stárnou, ale mají nové a hravé kousky. Pokud chcete ochutnávat netradiční anglickou hudbu od všerůzných uskupení, tak projekt Burberry acoustic.

Tak nějak jinak hraje na kytaru Megan Davies a někdy s kamarádem, který je taky jiný, Keelan Donovan. A o Birdy jsem už taky mluvila. Netradiční zamilovanou píseň od rumunky Lucia? S excelentní angličtinou. Pokud chcete slyšet lásku, tak Alex a Sierra. Tom Odell je netradiční tečkou.

P. S. Netradiční tradiční běloruská píseň. Takové vícehlasy mě baví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Videa, písničky... a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Hudba – netradiční

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.