Tvarohové šátečky

Další tvarohový recept – velmi jednoduchý, rychlý a zároveň slavnostní.

Ingredience:

 • 1 kostka tvarohu
 • 1 kostka másla
 • 250 g hladké mouky + navíc na podsypávání
 • tuhá marmeláda – např. švestková povidla
 • vanilkový cukr
 • cca 250 g moučkového cukru

 Postup:
Tvaroh, máslo a mouku zpracujeme v tuhé těsto. Můžeme přidat mouku, aby se těsto přímo nelepilo. Poté jej rozválíme, ale ne úplně do tenka (klidně můžeme nechat tlusté 0,5 cm). Rádýlkem si těsto rozdělíme na čtverečky 2×2 cm (ale můžeme i větší), naplníme špetkou marmelády (dost jinak vytéká) a přehneme pouze dva protější rohy. Skládáme na plech na pečící papír a pečeme asi 20 min na 180 ° – dokud nejsou šátečky lehce růžové a tuhé. Ještě horké je obalujeme ve směsi cukru a vanilkového cukru. Z jedné dávky jsou asi 3 plechy.

tvarohovesatecky

Příspěvek byl publikován v rubrice Recepty a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Tvarohové šátečky

 1. Pořád jsem se k tomu nedostala, ale teď si na ně dělám zálusk… Používáš i u tohoto receptu Heru? Někde jsem četla, že ji používáš u pečení vždy 🙂

  • Jojo – jak jsem psala, jsem cukrářská ostuda, máslo jako máslo používáme jen při dělání krému, jinak na těsta vždycky Heru. Maminka má jakýsi odpor k jeho tepelné úpravě, že jí to nechutná a ničí se tam prý jakési látky a tak. Tatínek zase vzpomíná na přepouštěné máslo jeho babičky. Tak mám otazník.
   P.S. Relativně nedávno jsem je dělala zase a ňami ňami 🙂 Dokonce se mi povedlo pamatovat na malé množství povidel a nevytékalo to tolik (a do pár jsem asi dala i tužší meruňkovou marmeládu).

   • Děkuju 🙂 moje mamka taky používá přepuštěné máslo (pokud si to s něčím nepletu), protože je tam méně laktózy… Aspoň myslím, že to je ono… ale já jsem taky cukrářská ostuda, která skoro nepeče – právě ale dělám tyto šátečky! 🙂

 2. JÓ! A fakt pevně utahovat, nebát se přitlačit! Já se u prvního plechu posledně zapomněla a ony se pak nafouknou a i rozlepí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.