(Ne)malé radosti ‪#‎13

 1. Zápočet s příjemným panem profesorem. Nastínění budoucnosti našeho oboru. Žel, nás se to nestihne dotknout. Ale mohli jsme o tom mluvit.
 2. Napečení pohoštění a přemýšlení, co je mým snem. Taky jsem slyšela moc krásnou píseň. Snovou.
 3. Vydatná procházka sněhem v lese, až jsem se smála nahlas radostí. Ještě, že mě nikdo neslyšel. Jak málo mnohdy stačí ke štěstí. Jít, modlit se, nemyslet, užívat si. Také jsem byla večer za Z. a chystali jsme ve trojici s V. hry na víkend za dva týdny pro děti. Cestou k němu jsem šla parkem přeplněným bobujícími dětmi, které se taky smály.
 4. Našla jsem úchvatnou píseň – těmi slovy jsem nadšená! “Budu vzpomínat, že milování je dar, na který jsem si vybrala Tebe.” Byl u nás (m)Lékárník, zopakovat s J. angličtinu a pozdravit nás.
 5. Mohla jsem vyzkoušet další z nových receptů na muffiny – tentokrát brusinkové s jablky a marmeládou, zopakovala mrkvové (tentokrát s petrželkou, koriandr už nemám) a koláč s dýňovým kompotem. Mohla jsem pozdravit spolužáky ze střední.
 6. Měli jsme Novoroční program, přemýšleli nad využíváním času, děti moc krásně zazpívaly písničku a kamarádi pomáhali s přípravou občerstvení. Večer jsem pak byla extrémně vděčná, když jsem si vyzula boty.
 7. Udělala jsem si den volna. Neotevřela jsem práci, učebnici ani žádnou otázku. Připadám si trochu provinile. Ale v hlavě jsem si rýsovala, co budu dělat nadcházející týdny s dětmi a hlavně mi byl otevřen usmiřující rozhovor. To je má největší radost a vděčnost celého týdne.
Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „(Ne)malé radosti ‪#‎13

 1. Těmi radostmi jsi mne úplně nakazila. A taky inspirovala. Slyším Tvůj smích, který se rozeznívá mezi kmeny stromů. Chtěla bych tam s Tebou být a taky se tomu smát.
  Písnička Snová se mi moc zalíbila. Nejen, že má úžasná slova, ale i zpěvačka ji moc krásně interpretuje.
  Jinak moc dobře vím, jaké to je, když si uděláš den volna a vzadu v hlavě Ti hlodá červíček starostí a ujišťuje Tě o tom, že je pořád, co dělat. Ale ne, to volno je taky potřeba, aby sis trochu vyčistila hlavu. Pak to všechno půjde líp.
  Víc takových milých radostí do roku 2016!

 2. Tak snezna prechadzka! Pre mna je to tiez synonymum dokonalosti :)))

  a k muffinom… mam dobry tip na mrkvove… skus do cesta nasekat za hrst orechov! mrkva a orechy su dokonala kombinacia!

 3. Mniška: To mě těší, je to účelem 😉 Zpěvačka v létě odstátnicovala muzikálové herectví a je nyní v dětském divadle, ale je nejlepší kamarádkou klavírnice, která je mou švagrovou, a píseň složila její teta, která mimochodem chvíli učila (m)Lékárníka (svět je tak proklatě malý). Děkuji, chci, aby mi to vydrželo už napořád, prospívá mi to 🙂

  Polly: To věřím 😉 Ale mrkvové dělám úmyslně úplně na slano, protože to tak chutná tatínkovi. Ořechovou verzi zkusím pro holky někdy v budoucnu. Ještě s jablíčkem 😉

 4. Tohle je opravdu hrozně milý koncept, škoda že nyní v mém ne příliš úspěšném zkouškovém období se ani nemám čím odměňovat :-D.

 5. Pingback: (Ne)malé radosti ‪#‎14 | Berry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.