(Ne)malé radosti ‪#‎8

 1. Dušená zelenina k obědu a večerní zpívaní před spaním.
 2. Podařilo se mi stihnout večerní studentskou bohoslužbu, kde jsem se mohla vidět s (m)Lékárníkem, švagrovou, S. a jejím snoubencem.
 3. K. ze školy mi namalovala báječný plánek, abych se dostala do Krmítka, ve kterém mi M. udělala za odměnu za práci s mapou čokoládu. Výborná bojovka na zahájení dne! (a tu čokoládu umí M. móc dobře)
 4. Maminka udělala na oběd vynikající pizzu – ze mě se totiž stává lazar. Ještě, že mám v lednici lahve plné závorových sirupů a Vincentky a mohu to kombinovat.
 5. Levandule se u mě posunula na další úroveň – vyzkoušela jsem upéct levandulové sušenky a nejsem si jistá, jestli jsem něco lahodnějšího jedla.
 6. Samospádem.
 7. Velmi intenzivní den. S (m)Lékárníkem jsme slavili narozeniny (navíc napekl skořicové sušenky), J. složil básničky, K. udělala výtečný dort, babička vyhlášené rolády, maminka mňámózní oběd, tatínek všechno a všechny vozil jako malovaná vej(i)ce. A já si jen tak mimochodem odskočila a s kamarády jsme zpívali ve vedlejším městě na vánočních trzích křesťanské písně. Stihla jsem pak ještě chvíli pobýt večer s oslavencem. Co víc si přát…?

nemaleradosti8

Zleva: kefírová buchta, nahoře zázvorky (J. pomáhal vykrajovat), dole linecké a pusinky od maminky, dále levandulové sušenky a kokosky, které se úplně nevydařily.

Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „(Ne)malé radosti ‪#‎8

 1. Levandulovo sušenky mě opravdu zaujaly! Kde jsi na ně vzala levanduli, v nějakých bylinkových prodejnách?
  Vánoční trhy se zpíváním mohly být pěkné a podařené sušenky jsou taky dobrou odměnou. Dobře si vybavuji dva spálené plechy, což je totální znehodnocení předchozí práce s plácáním těsta, vyvalováním a vykrajováním. Nemluvě o surovinách.
  Máš pěkné radosti!

 2. Melly: Kokosky jsou výborné. A lehké, když člověk použije selský rozum a ne recept 😀

  Van Vendy: Ehm, ne, mám z léta doma svazeček usušený (jo, v létě jsem byla docela potroublá a sbírala si všechno, co se aspoň trochu jedle tvářilo, ale hromada z toho se mi nepodařila správně usušit a uskladnit; ale zrovna levandulový snopeček jsem dostala z jedné zahrady).
  Já zase spálila plech zázvorek. A to mě pekelně naštvalo, protože jak to jsou strašně malé piditvary, byla to hodina práce v troubě. Ale trhy byly moc fajn 😉 Radosti se mi líbí čím dál více 🙂

 3. mmm… kolaciky vyzraju vyborne! … raz som piekla levandulove cupcakes a poprave, neviem sa rozhodnut, ci mi chutili, alebo ma neocarili..ale levandulovu vonu mam velmi rada a vzdy potrebujem mat na komode susenu levandulu 🙂

 4. paralelnisvet: Och 🙂 Spíše Rybovky nebo Herbářovky, není to z mé hlavy. Ale už dlouho jsem chtěla něco podobného zkusit a učarovalo mi to.

  Polly: Já jsem cupcaky zkoušela jednou a obecně mě moc nenadchly, více mi chutnají právě ovocné muffiny a nebo tyto levandulové sušenky. Ale třeba mamince se zdály dost silné, tak to určitě záleží na chuti 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.