(Ne)malé radosti ‪#‎5

 1. Telefonát s kamarádem.
 2. Po náročné přednášce příjemné povídání (skupinka) o fotografiích, focení a fotografech. A objevení Elliotta Erwitta. A kvetou ocúny.
 3. Oříšková horká čokoláda a karamelovo-banánový dortík s E. Horký kváskový chleba s máslem.
 4. Nějak se tento týden nese v duchu výborného jídla spojeného vždy se společenstvím – dnes tomu nebylo jinak. Grilovaný lilek s česnekem a bazalkou, grilovaný sýr s brusinkovou omáčkou, jáhly se skořicí, hřebíčkem a jablky, jablkové květy z listového těsta, které chválil i (m)Lékárník. Raději nefotím. Četla jsem totiž výzkum, že do pár let bude z fotek cítit i vůně. Tak nechci riskovat.
 5. Povídání s dvěma 12letými o tom, co je pokora, pokání, jak se chovat ve společnosti. Kyselo – výborné.
 6. Samozřejmě jídlo se společenstvím – skořicovohruškové muffiny, čerstvý chléb a plněná vajíčka. Mátový čaj se zázvorem, citronem a medem. A babička s dědečkem a předtím povídání s kamarádem u umývání nádobí.
 7. Přijela mi M. A tak – kyselo, rajská s těstovinami a hovězí sekanou, pistáciový pudink s čokoládou, piškoty a hruškou. Čokoládové capuccino, miska jablek a mandarinek, vaječinka od J. s kváskovým chlebem a to vše doprovázeno deskovkami (Ligretto crazy, Zbojníci, Svět, Ubongo) a česání. Mohl být tento týden lepší…?

P. S. Ano, hledám radosti, i když sdílím smutek – kamarádčin blízký přítel je v Paříži a nebere telefon… A modlím se, aby Pán Bůh dával moudrost vedení národů pro správná rozhodnutí a reakce, aby násilí nebudilo další násilí a tak… Se můžete modlit taky. Historie se opakuje a já nevím, co je správné, jak se zachovat. A nechci se (s)pouštět do diskuzí, nechci jít s davem a měnit profilovky, ale uvažuji a nemám lehké spaní. Pro mě je totiž přirozené pomáhat ve svém okolí, jako třeba v létě v azyláku… No, končím, je to povzdech, jakože mi to není lhostejné, ale hledám, jak se k tomu postavit. V hlavě mi taky hučí podobenství o Milosrdném samaritánovi. Ale o tom třeba někdy jindy, jak chcete…

Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „(Ne)malé radosti ‪#‎5

 1. Propáníčka, samé mlsnosti! Moc bych chtěla ochutnat ty dobroty, které popisuješ. O fotografiích by mě taky bavilo se bavit. A s tím telefonátem – doufám, že se kamarád z Paříže ozval a že je vše v pořádku. To bylo hrozné neštěstí a nejhorší je, že bude následovat řada dalších. To, co se děje, mám pocit, že se teprve rozbíhá. Aspoň na našem kontinentu, dosud klidném.

 2. DoDina: Já je zahlédla a zkoušela poprvé (jo, v mnohém jsem nepolíbená).

  Melly: To by určitě nevadilo 😉

  Van Vendy: Já tě vážně musím někdy pozvat. O těch fotografiích to bylo příjemné.

  A jinak, už se s tou mou kamarádkou spojil, takže naštěstí vše v pořádku 🙂 Ale trvalo to.

  • Tak to je dobře, že se mu nic nestalo, vážně to je vážné, co se děje
   K tomu setkání, kdoví, můžeme se někdy domluvit, že si uděláme procházku Brnem a na závěr dáme kafe. Nebo cokoliv pitelného a lahodného. Jak a kdy, se uvidí, hlavně aby bylo pěkně, bez plískanic a dešťů. Jsi pro? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.