O lásce

Každý píše svůj životní příběh. Někdy máme tendenci příběhy ostatních posuzovat podle svého. Málokdo je otevřený naslouchat pravým pocitům. A už vůbec ne pochopit, že jiní dokážou být šťastní s málem.
„Lásku nelze vyléčit bylinkami.“ Publius Ovidius Naso
Pro Avis (jen tak, protože prostě jsi).

Láska je sladké mámení,
nosí úlevu, radost, nadšení,
chvění,
s tím jediným duševní spojení.

Láska je také bolest, křivda, žal,
nosí bezesné noci a sevřený žaludek,
chvění,
že ten jediný odejde navždy.

Láska je jedinečná pro každý pár,
láska spojuje dva v „my“,
udává věcem řád,
pomáhá překonat horší dny.

Za lásku se vyplatí bojovat,
je zárukou touhy jít dál,
srdce v jejím žáru taje,
spolu nám je dobře.

Láska hladí vrásky,
nepočítá sázky,
nehledí na spory,
raduje se z výhry.

Láska tvoří z člověka bytost,
zjemňuje realitu,
tvoří most mezi různorodostí,
spojuje pronárody.

Díky lásce poznávám Boha,
k jehož obrazu jsem stvořena,
a stářím krásní,
v srdcích lidí.

Lásku hledám, nerozumím jí,
kdo ví, zda ji někdy najdu,
abych byla šťastná,
ale já miluji i jinak.

Než si druzí myslí.
Třeba platonicky.
Nefyzicky.
Přátelsky.

olasce

Tato úžasná slečna je někým, koho rozhodně stojí za to mít v popředí přátel. A s kým se o lásce dá jen tak povídat.
A dovolím si reklamu. Není to poprvé, co použiji fotku, kterou jsem nevyfotila – výborný fotograf, který když nám fotí akci (nejen) s dětmi, má neskutečný dar. Dokáže každé dítě zachytit takové, jaké opravdu je. Jeho úsměv, kulišárny v očích, zvídavost. Dokáže zachytit realitu a uschovat ji.

6 komentářů u „O lásce

  1. Pekne napisane… tiez laske nerozumiem, je az prilis zazracna xD… je to nieco, pre co ked sa s drahym obcas hasterime skonci to tym, ze sa na sebe zrazu smejeme xD… co ine je natolko silne, aby zvladlo premenit hasterenie na smiech? A tiez som jej dlho vôbec nerozumela…vlastne som ani netusila, co to je, aj ked som si to namyslala, kym som nestretla draheho a kym sa nam nenarodil syn 🙂 Teraz mi je to jasne, to je ten cit, pre ktory kazdy den dakujem Bohu, ze som stretla tohto muza a pre ktory placem, ked sa syn udrie a prosim vsetky vyssie mocnosti, aby ma vsetko, co sa mu stane bolelo namiesto neho 🙂

  2. Verunko, vnímám, že každé slovo má v básni místo, nabízí cestu plnou nových myšlenek a tvoří tak celek, jež se může pyšnit nádhernou hloubkou. Máš obrovský talent a to nejenom na psaní. Vážím si tvé upřímnosti – že to, co napíšeš opravdu myslíš vážně..není to jen další slovo, jež by obzvláštňovalo lit. projev. Vážím si tvé motivace růst v lásce, přátelství, víře i poznání. Vážím si toho, že stále na sobě pracuješ, přesto že si již teď můžeme být jisti tvým přijetím, milující náručí, pochopením, povzbuzením..že dáváš na první místo lásku k druhým, jež z tebe dělá jednu z nejdůležitějších osob v našem životě… mám tě moc ráda a fandím ti!

    • Kimi, ta slova hladí a rudnu za ně studem… 🙂 Já nacházím, hledám a snažím se předávat tu nejvyšší lásku, které se mi dostalo, jen o kousek dál. A nějak teď moc ráda jsem. A jsem milovanou tak nějak, jinak… 😉

  3. Pingback: Shrnutí roku 2015 | Berry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.