Všichni jsou normální (… na první pohled)

Název knihy: Všichni jsou normální (… na první pohled)
Autor: John Ortberg
Nakladatelství: Návrat domů, Praha
Rok vydání: 2011, 1. vydání

Obsah: Pastor v knize prvně důkladně rozebírá, jak jsme jako lidé poškození – jsme poškozené zboží, na kterém přehlížíme visačky, co je na nás poškozeného a zapomínáme tak k sobě vzájemně přistupovat. Nemáme dopravní značky, které by upozorňovaly „dnes je naštvaná“, „prožívá bolest“ a máme jehlice jako urzoni (zvíře podobné dikobrazu), kteří musí být při objímání trpěliví. Zkrátka prvně pořádně vysvětluje, proč nikdo z nás není normální a poté se zabývá tím, jak toho využít pro silné společenství a že normální jednou budeme, a to v nebi.

Ukázka: Druhá kapitola – Zázrak jednoty, část Nadpřirozené společenství

„Na světě žijí miliardy lidí, a tak by někdo měl být schopen vymyslet nějaký systém pro to, aby nikdo nebyl sám.“

Někdo ho vymyslel.

Tím někým je Bůh. A tomu systému se říká společenství. Jsem přesvědčen, že kdybyste měli jedním slovem shrnout, co má Bůh za lubem, jaký cíl sledoval při stvoření vesmíru a osob, které ho obývají, došli byste ke slovu společenství. Společenství je něco hlubšího než jen vytváření úspěšné sítě emocionální podpory. Nejde jen o vyhýbání se osamělosti. Je to důvod, proč existuje vesmír a proč existujete vy i já.

Vlastní názor: Moc se mi líbí, že pastor vždy začne citátem, naváže příkladem ze života, případně použije příběh z Bible, aby věci vysvětlil. Je to velmi příjemné. Knihu jsem čítávala na cestě do a ze školy, pokud jsem nešla pěšky, a někdy mezi přednáškami, protože se od ní jen velmi těžko odtrhávalo. Už jen její název přitahoval pozornost i mých spolužáků. Knihu mohu jedině doporučit – opět neukazuje na nic převratného, co bychom nevěděli, ale poukazuje, co bychom zapomínat neměli a na důležitost společenství, což mi přijde velmi aktuální v dnešní sólové době.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čtenářský deník a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Všichni jsou normální (… na první pohled)

  1. Zní to rozhodně zajímavě. Už jen ta skutečnost, že je nás na Zemi obrovské množství, ale nezanedbatelný počet lidí se cítí být osamělých navzdory tomu, že se s hromadou lidí denně míjíme a setkáváme.
    Líbila se mi jednou jedna modlitbička, v níž zaznělo, že každý z nás má v srdci pro mnoho věcí místo, ale je jedno, které je vyhrazené pouze pro Boha. A pokud on to místo nezaplní, vždycky nám bude něco chybět.

  2. Mniška: Knížka rozhodně stojí za přečtení! Ta modlitbička je nádherná a dává smysl…

    Pufflie: Rozhodně doporučuji, má krásně příměry do života.

  3. Pingback: Společenství | Berry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.