Doporučuji

Někdy je dobré použít recepty už vytvořené – a tak proč je nedoporučit 🙂

Do třetice všeho dobrého – a tak se už můžu chlubit. Napoprvé jsem se zamilovala do pečení vlastního kváskového chleba. Není z toho špinavá kuchyň, není to náročné, moc mě to baví a ta vůně k tomu všemu. A pak si dát teplý chléb. Recept zde – jen ještě vychytávám, jak to udělat s formami. Poprvé jsem dělala poloviční dávku do formy a omylem dala kvásek na noc do lednice, tak to kdovíjak nenakynulo (ale i přesto to bylo vynikající!). Podruhé z celé dávky do dvou forem, nakynulo krásně, ale pořád nízké, tím že bylo rozděleno do dvou forem. Tak potřetí do jedné formy. Ale tím, že tento týden je tak teploučko, kvásku i těstu se velmi dobře daří a vzniklo z toho hrnečku vař (hah, vzpomínka na dětství, kdy jsem to viděla poprvé u babičky, které taky překynulo těsto a teklo úplně všude po lince a podlaze), takže to také skončilo ve dvou formách, ale nakynutější. Čtvrtý pokus bude tedy do formy celé a poloviční a třeba to už vychytám.

doporucuji2

Bráška poslední dobou básnil, že má chuť na cheesecake. Našla jsem recept na falešný tvarohový, a tak se ho rozhodla vyzkoušet. Jsem hrdá, že se mi povedly i ty malůvky (celý jsem nestihla vyfotit), akorát bílá nebyla dost bílou. Bylo to dobré, ale bílá čokoláda mi tam přišla zbytečná, bylo to opravdu dost sladké. Faktem je, že jednou za čas si dát asi není na škodu, chutná to pěnově a všichni se doma olizovali.

doporucuji

A dál nestíhám fotit. Je totiž období zkouškového, a to je čas, kdy se s vařením tak různě střídáme, objevujeme zbytky v lednici a ve spíži, různě kombinujeme a máme se blaze. Posledním výborným “zbytkovým pokusem” byly speciální muffiny. Vzpomínáte na muffiny a zázvorovici? Našla jsem v lednici od K. zapomenutý nakládaný zázvor (byl naložený opravdu kvalitně, když vydržel), tak jsem dala po lžičce doprostřed muffinů a posypala vrch skořicí. To vám byla dobrota! Nejprve se strávníci tvářili udiveně, ale pak se po nich zaprášilo jako nic.

Pak jsem našla cuketku, tak jsme si pochutnali na ratatouille – recept přidám, až vyfotím a uvařím znovu, protože to je mé nejoblíbenější polosyrové zeleninové “lečo”. Aspoň se máte na co těšit 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Recepty a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Doporučuji

  1. Ten kváskový chleba mě zaujal, vypadá náramně! Však to ještě vychytáš, uvidíš, chybkama se člověk učí a zatím ti to jde dobře. Líbí se mi i tvarohový koláč a dobrý nápad s muffíny. Máš nápady a představivost a tyhle kombinace jdou pěkně k sobě.

  2. Van Vendy: Už jsem vychytala – celá a poloviční forma je akorát. A už mi došla dýňová semínka! Můžu se po něm momentálně utlouct…

    Pufflie: Vařím ráda, ale ke složitostem asi nikdy nedospěju, takže je ani kdovíjak nesdílím 😉

    • Zkoušela jsem i samotné cupcaky, ale i ty na mě byly příliš sladké, a to jsem zkoušela jí navrhovanou pudinkovou variantu. Ale bráchovi obé chutnalo, takže vím, co dělat, když mu budu chtít způsobit radost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.