Jak by měl vypadat můj první byt

Maturitní sloh nanečisto – popis.
Sice nevím, kdy si budu svůj první byt kupovat a zařizovat, ale předpokládám, že ještě nebudu mít mnoho peněz, a tak bude celý byt malý a skromný, ale přesto útulný.
Když do něj vejdu vchodovými dveřmi, měl by na mě dýchnout pocitem pohody a domova. Proto by v předsíni kromě obvyklého věšáku a botníku měla být i nějaká květina a na stěně obrázek či fotka. Hlavní místností bytu by asi byl můj pokoj, který by sloužil také jako obývací pokoj. Měl by stěny vymalované bíle, ale na nich roztroušeně visely obrázky od přátel v rámečcích a fotografie rodiny. Hlavním prvkem pokoje by byla rozkládací sedačka, která by sloužila také jako postel. Musela by být pohodlná a v nějaké veselé barvě – jemně oranžová až červená. Pocit pohodlí by dokresloval dekorativní polštářek. Před sedačkou by stál menší konferenční stolek a na něm by vždy byla čerstvě upečená buchta pro případné hosty a nějaká pokojová květina, třeba orchidej. Tím by končila část pomyslného obývacího pokoje a zbytek by tvořila pomyslná pracovna.
Nejdůležitějším prvkem pracovní části pokoje by byl psací stůl s počítačem a celý by byl umístěn pod oknem nebo v jeho nejtěsnější blízkosti. Kromě počítače by na stole byla dostatečně velká plocha pro psaní, kelímek s tužkami a propiskami, lepidlo a jiné kancelářské potřeby. Samozřejmě by neměl chybět kalendář a lampička. U stěny by byla menší knihovna a vedle ní skříň se vším oblečením. Vedle skříně by ještě stála komoda či menší stolek s krabičkou s krémy a nádobkou, ve které by byly gumičky, sponky a jiné vlasové doplňky. Ještě by na tomto místě ležela vždy aktuální rozečtená kniha. V rohu místnosti by byla opřená kytara. Časem bych si pořídila klavír nebo alespoň elektrické klávesy, ale to spíše do většího bytu.
Další nezbytnou místností by byla kuchyň s jídelní částí. V kuchyni by byly všechny nezbytné spotřebiče – sporák, lednice, varná konvice, případně mikrovlnná trouba. Jiné spotřebiče, jako kuchyňský robot či šlehač, by byly schované ve skříňkách tvořících linku. Ve skříňkách by dále bylo všechno nádobí a vedle nich spížka. Na lince by stála konvice s čajem, kořenky a na miskách potraviny, které do lednice nepatří (zelí, jablka, …). V druhé části místnosti by byl stůl, na něm ubrus v nějaké veselejší barvě a opět nějaká pokojová květina. Nad stolem by visely hodiny a okolo stolu by byly zasunuté židle.
Poslední místností by byla koupelna. V ní by byl záchod, sprcha, umyvadlo a nad ním zrcadlo a nějaká skříň s čistými ručníky, hyg. potřebami a čistícími prostředky. Vedle skříně by stála ještě pračka. Celá koupelna by byla vykachličkovaná a kachličky by byly v nějaké teplé barvě, asi jemné červené nebo oranžové jako moje sedačka.
Takto nějak by asi měl vypadat můj první byt. Zároveň si ale myslím, že bude vypadat trochu jinak. Záleží, kolik budu mít peněz k dispozici na zařizování tohoto bytu a jestli v něm budu doopravdy bydlet sama nebo už s někým dalším.

6 komentářů u „Jak by měl vypadat můj první byt

 1. Svůj byt máš rozvržen s citem a smyslem pro detail. Vidím, že pro tebe není byt jen vidina místnosti, kde budeš přebývat, ale i místem, kde budeš žít. Nezapomínáš ani na praktické věci, jako jsou pomůcky do kuchyně, ručníky do koupelny, hygienické potřeby. Stejně tak v obývací místnosti budeš mít nejen obrázky na stěnách a kytku na stolku či na oknech, ale i kalendář, místo pro kytaru, místo pro oblečení a také drobnosti,které krášlí život.
  Myslím, že tvůj byt by se mi líbil! A každý, kdo k tobě přijde na návštěvu, se bude cítit pohodlně a dobře.

 2. Už ze čtení na mě byt působí klidným, útulným a pohodovým dojmem 🙂 Opravdu Ti záleží na místě, které bude nejen nějakým bytem, kde přespíš, ale i místem pro život. Místem, kde budeš zažívat spoustu pěkných chvilek. Myslela jsi i na drobnosti, jako jsou třeba kachličky, nebo něco dobrého k zakousnutí pro hosty 🙂 Živě si to před sebou dokážu představit. Když do Tvého bytu vejdu, tedy, jestli bys mě pozvala dál, ucítím vůni květin a čerstvě upečeného moučníku. Protější stěna je sice bílá, ale hraje barvami a usměvavými obličeji. Z celého bytu poznávám, že jsi praktický človíček a opravdu Ti v něm nic nechybí. Všimnu si, že si dáváš záležet na pořádku a přitom jsem Tě přišla navštívit bez pozvání 🙂 Když se rozhlédnu, hned poznám, že hudba je Tvým koníčkem. A celému bytu dominuješ ty, s dobrým srdcem a úsměvem na tváři 🙂
  Také často přemýšlím, jak by asi vypadal můj byt, a vždycky, když si prohlížím katalogy ikea, hrozně se mi líbí jejich smysl pro detail, jak všechny pokoje vypadají útulně, zabydleně a bezpečně a své budoucí bydlení si tak také představuji 🙂

 3. Stoupa: Nebo jen podobný styl ;-).

  Vendy: To jsme my perfekcionisti 😉 Tímto sis vykoledovala pozvání, až ho jednou budu mít 😀

  Elisis: Tak také působit má, jsem ráda, že představa tak působí 🙂 Mimochodem k tomu pořádku – momentálně mám asi 6 let vlastní maluškatý pokojíček, do té doby jsme měli obrovský s bráškou – bráška má větší, o dost. Ale pointa – teď v něm moc pořádek nemám, válí se mi na zemi plno učebnic a knih (jinde není místo :-D), ale jinak tu mám stabilně takový víceméně pořádek. Bráška si ze mě dělá legraci, že kdybych měla velký pokoj jako on, pořádek bych neměla, že jen ten malý prostor mě k tomu nutí (neustálé přenášení učebnic ze stolu na zem, když píšu slohovku, ze země na stůl, abych se dostala do postele apod. mě nutí uklízet :-D). Ale i když třeba vařím, hned v průběhu umývám nádobí, aby mi nic nezavazelo (i když máme obrovskou linku :-)) a po dovaření/dopečení musím utřít kachličky, sporák, linku, jinak mám pocit, že je někde chyba :-D. Takže ze mě bráška občas roste 😀 Katalogy Ikea mám taktéž v oblibě, ale mám to složité – většina mi připadá příliš moderní, já tíhnu ke starému stylu, který je tak třikrát dražší 😀

  • To jsem ráda! Je to s přehledem nejvyhledávanější článek u mě na blogu a nejčtenější kvůli slohovkám (říká analýza), ale jsem ráda, žes napsal, moc si toho cením a je to pro mě povzbuzením. Ať se zítra vydaří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.