Hra – Deset věcí, které mám ráda

Když jsem to viděla u Vendy, která mě mimochodem pozvala, zalíbilo se mi to :-). Občas mě baví si číst ty inteligentnější řetězové hry a tahle je moc pěkná. Vřele doporučuju :-).
Pravidla:
1. Uvést, kdo Tě do hry pozval
2. Vyjmenovat 10 věcí, které máš rád
3. Prostřednictvím komentáře pozvat dalších 10 osob do hry
Do hry mě pozvala Vendy – moje pravidelná a skoro jediná čtenářka :-). Její stránky jsou pro mě místem klidu, najití myšlenek, odpočinku, pobavení se. Zkrátka, mám ji ráda :-).
Deset věcí, které mám ráda (asi je budu slučovat, musím hodně přemýšlet… nejsou nějak speciálně seřazeny, je to na přeskáčku):

1. Hudbu. Hudba je život, závislost, radost, smutek, melancholie, slova. Vyřádění se, pobrečení, usínání, probouzení. Hudbou žiji ve všech směrech.
2. Písmenka, slova, věty, souvětí, odstavce, články, kapitoly, knihy. Ráda čtu, vypisuju se a mluvím. Komunikace je život.
3. Ticho. V tichu mám možnost slyšet sama sebe, uklidnit se, zpomalit. Mohu naslouchat druhým, uvědomit si, že já potřebuju je, že oni potřebují mě. Že se něco děje, já musím něco udělat. Mám možnost zapojit jiné smysly – uši, oči. Mohu pozorovat, co se děje. Lépe vnímat.
4. Fotoaparát. Mám ráda fotky, které se mi povedou, protože to je hromada vzpomínek, událostí, které se staly. Fotky druhých mi ukazují mě, mé přátele, zajímavé místa, život, který plyne.
5. Filmy, u kterých se dá přemýšlet a mají myšlenku. Pokud se u nich dá i usmát, je to výhra. Mám ráda film, na který se můžu dívat se svými přáteli, rodiči, bratry.
6. Lidi. Mám ráda svou rodinu, přátele, na kterých mi záleží. Když si můžeme popovídat, něco zahrát, společně někam zajít. Když vím, že jsou v pořádku. Když nejsou, žes nimi mohu sdílet jejich starosti. Zkrátka, že jsou. A že jsem já.
7. Přírodu. Vítr ve vlasech, zurčící potok. Co je krásnějšího, než jít ven, sednout si pod strom a vnímat? Jak je ta příroda silná a přitom něžná. Pozorovat veverku na stromě, mravenečka táhnoucího mrtvého brouka k večeři, sněženku bojující přes asfalt, slunečnici točící se za sluncem, stromy tvořící klenbu nad cestou.
8. Slunce. Když vychází, ze tmy se noří úzký pruh světla, které září jako zlato. Šíří se a pak je celá země zaplavená světlem. Večer zapadá a ukládá se ke spánku za kopce. Mění své barvy přes rudou, oranžovou, zlatou do něžné žluté a pak je tma. Západ a východ slunce.
9. Víra, naděje a láska. Tři důležité vlastnosti, bez kterých se nedá žít. Víra v to, že se ráno třeba probudím, naděje, že se neprobudím sama a láska, že po probuzení uvidím své milé.
10. Puťák. To se váže k 7. – příroda. Když se ráno mohu probudit po každé na jiném místě, vidět východ a západ slunce z jiných úhlů a v jiném prostředí. Pochválit se, že jsem to ušla. Pozorovat měnící se krajinu, potkávat milé lidi, mlsat dokonalé borůvky. Cítit houby, vidět obrovské krajiny před sebou.
Možná dobré jídlo, ale to mě baví i vytvářet. Je toho hodně, ale je to na dlouho a limit byl 10.

Koho zvu:
1. Alice
2. Avis
3. Elisis
4. Gipsík
5. Honzík
6. Cheerful lady
7. Kája
8. Lowiska
9. Maškaráda
10. Pavel

P.S. Tohle je asi první a poslední řetězák, co tu ode mě vidíte. Leda by ten další měl taky myšlénku ;-).

Příspěvek byl publikován v rubrice O mně a blogu a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Hra – Deset věcí, které mám ráda

 1. Elisis
  Díky, zapřemýšlím a taky o tom napíšu 🙂 Ale asi už nemůžu pozvat tebe, že? 😀

  Vendy
  S radostí vidím, že jsi hru vzala po svém a neomezilas to na pouhé vyjmenování, ale rozepsala ses o tom. Tenhle styl se mi líbí, viděla jsem to už na několika blozích, je to vlastně i o fantazii…:-)

  Berry
  Vendy: Já udělala jen to, co jsem viděla u tebe . Takys to rozvedla ;-). Takže jsem se vlastně sprostě opičila :-P.

  Lowiska
  Já o tom popřemýšlím, a třeba něco vymyslím. Řetězáky v lásce zrovna nemám, ale možná dělám výjimku.
  Jinak koukám, že jsem tady nebyla tak asi sto let. Ach jo, mě to mrzí, jenomže co nadělám. Času není na rozdávání, a mnohdy chybí i ta chuť něco k něčemu napsat. Ale zkusím se polepšit, co to dá. Čestný skautský:)

  Vendy
  Budu se červenat.:-) Prostě ráda píšu a suchý odříkávání faktů mi připadá nemastný neslaný… ale opravdu jsem si všimla, že podobně to rozepisovali i na jiných blozích… viz Lucerna, Lenka a podobně.:-) A díky za pochvalu (protože tu zmínku pokládám za pochvalu).

  Mniška
  Ahojky, tak jsem si trochu prošla tvůj blog, když už jsi u mě nechala svůj odkaz 🙂 musím říct, že je to tu zajímavé, ještě jsem se tedy nezačetla úplně do všech článků, ale zatím, co jsem postřehla ty nadpisy, zní to lákavě, takže to časem ještě projdu. Jinak ta fotečka, co tu máš , je moc hezká 🙂 a vůbec tvůj blog je velmi pěkný, ale jak říkám, ještě to projdu. Jinak ještě odpovím na ty tvé pěkné komentáře. Já bych tu kostru, jak říkáš, klidně uvítala 🙂 pokud mohu prosit, strašně ráda si počtu. Jinak je pravda, že mám velmi širokou škálu zájmů, ale musím připustit, že jak jich je hodně, nejsem žádným velmistrem něčeho, vím od každého jen tak kousek, i přesto děkuji za další kompliment 🙂 i za pochvalu toho obrázku, já sice maluji ráda, ale taky v něm nejsem žádný borec. A to, že Fénixe na obloze neuvidíš, nevadí, i na severní polokouli máme hezká souhvězdí a dají se z nich vyčíst hezké příběhy, třeba Pegas nebo hodně velká Hydra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.