O tom se nediskutuje

Slyšela jsem jednu písničku a v jejím refrénu se zpívalo: „O tom se nemluví, je mi z toho špatně.“ O čem, to už z písně znát nebylo. Prostě se o tom nediskutuje. Na to mě napadá hodně témat. Nevěra, smrt, rozvod, nemoc, duchové, upíři… Tato věta taky někdy zaznívá, když rodič kárá své dítě. Nebo když chceme nějaké téma uzavřít. Je zbytečné o tom mluvit. Nikdo svůj názor nezmění. Já si myslím, že bychom se o těchto věcech měli bavit. Když to trochu jde, myslím, že by člověk měl znát názory ostatních. Ho samotného to někam posune, má nad čím přemýšlet. Nenapadne nás všechno, a tak jsou pěkné i názory a myšlenky ostatních. I když to často není jednoduché.
Co závěrem? O čem se v té písni nemělo diskutovat nevím. Myslím si, že bychom se některým tématům neměli vyhýbat a mluvit o nich, je to užitečné pro všechny. Tak jak často něco uzavřete, abyste nad tím nemuseli přemýšlet? Popřemýšlejte nad tím…

Příspěvek byl publikován v rubrice Zamyšlení a jeho autorem je Berry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „O tom se nediskutuje

    • To máš naprostou pravdu…ale někdy věříme tomu, že všechno víme a náhodou přijdeme na to, že to není pravda…proto si myslím, že je moc fajn, když je v našem okolí někdo, s kým si můžeme popovídat o některých věcech..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.